Nowy standard bezpieczeństwa dla fotelików

i-Size

i-Size to pierwsza faza wprowadzania nowego standardu fotelików dziecięcych. Celem tego rozporządzenia jest ułatwienie rodzicom podjęcia decyzji o odpowiednim foteliku dla dziecka. Nowa norma ECE R129 będzie działać równolegle z obecną normą ECE R44 na okres przejściowy trwający co najmniej 5 lat.

Główne różnice:

ECE R44/04

Group classification by bodyweight
Forward-facing installation from 9 kg
Valid for car seatbelt and ISOFIX

i-Size (ECE R129)

Classification by body size and age
Rear-facing installation up to 15 months
Only valid for ISOFIX

 

ECE R44 / 04

  • Klasyfikacja według masy ciała
  • Instalacja skierowana do przodu od 9 kg
  • Montaż pasami samochodowymi i ISOFIX

i-Size (ECE R129)

  • Klasyfikacja według wzrostu i wieku
  • Instalacja tyłem do kierunku jazdy do 15 miesięcy
  • Montaż tylko system ISOFIX

Co to oznacza dla fotelików dziecięcych RECARO?

Wszystkie foteliki dziecięce RECARO zostały opracowane zgodnie z naszymi bardzo wysokimi standardami bezpieczeństwa. Najnowsze „bardzo dobre” wyniki Stiftung Warentest i ADAC potwierdzają, że spełnienie normy R129 nie jest konieczne, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo. Nasze foteliki dziecięce są wyposażone w zaawansowaną ochronę boczną (ASP), co powoduje przekroczenie wszystkich wymagań w bocznych testach zderzeniowych. W naszym zwycięskim nosidełku Privia dzieci mogą już bezpiecznie podróżować tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia.

Dzięki nowemu standardowi i-Size rodzice będą mieli wybór między fotelikami dziecięcymi zatwierdzonymi przez i-Size (ECE R129) lub ECE R44 / 04. Foteliki dziecięce zgodne z ECE R44 / 04 mogą oczywiście być nadal używane. Oba standardy będą działać równolegle przez kilka kolejnych lat.

Producenci wkrótce zaczną wprowadzać na rynek samochody „i-Size ready”. Instalacja foteli i-Size w innych samochodach ze złączami Isofix będzie możliwa tylko wtedy, gdy kompatybilność została przetestowana przez firmę zajmującą się fotelikami dziecięcymi i udokumentowana jest ona na odpowiedniej liście.

Kontakt w sprawach technicznych

Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszych produktów lub marki RECARO.

Proszę skorzystać z formularza kontaktowego
Można również zadzwonić pod numer +39 (0) 245467-740.